دکتر نرگس ظهرابی
Contact me
My Profile
Blog Author(s) دکتر نرگس ظهرابی
Previous Months Home Archive آذر ۸٩ آبان ۸٩ تیر ۸٩ اردیبهشت ۸٩ بهمن ۸۸ آذر ۸۸ آبان ۸۸ خرداد ۸۸ دی ۸٧ آبان ۸٧ خرداد ۸٧ دی ۸٦ اردیبهشت ۸٦ اردیبهشت ۸٥ اسفند ۸٤ امرداد ۸٤ بهمن ۸۳ امرداد ۸۳ دی ۸٢ خرداد ۸٢ دی ۸۱ آبان ۸۱ تیر ۸۱ دی ۸٠ شهریور ۸٠ تیر ۸٠ خرداد ۸٠ اردیبهشت ۸٠ فروردین ۸٠ اسفند ٧٩ بهمن ٧٩ دی ٧٩ More ...
      دکتر نرگس ظهرابی متخصص زنان و زایمان ()
سکس در دوران حاملگی by: دکتر نرگس ظهرابی

در دوران حاملگی بدن فرد دچار تغییرات فیزیکی و درونی می شود. این تغییرات می تواند دربرخی خانم ها منجر به افزایش تمایل جنسی شود، در حالی که در برخی دیگر می تواند منجر به کاهش تمایل جنسی شود.

بویژه در اوایل حاملگی که خستگی صبحگاهی و حالت تهوع وجود دارد، کاهش میل جنسی بعید نیست. به لحاظ تغییرات ایجاد شده گاه زوجین مجبورند تا تکنیک و پوزیشن انجام مقاربت را تغییر دهند.

پوزیشن
انتخابی باید به نوعی باشد که بر شکم خانم حامله فشاری وارد نیاید.

اغلب پوزیشن رو-در-رو (Face-to-face)، کناری (Side-by-side)، پشت (‍rear-entry) و با زاویه (Right-angle) وضعیتهای راحت تری هستند.

در اواخر حاملگی گزارشاتی از آمبولی و مرگ ناشی از آن در بین افرادی که مقاربت دهانی داشته اند موجود است.

در بیشتر موارد، لذت بردن زوجین از روابط جنسی در طول بارداری، بی خطر است. جنین به دور از هر خطری در داخل محفظه ای از مایع در درون رحم قرار گرفته است و حتی دخول عمقی هم به آن آسیبی نمی رساند. با وجود این، در صورتی که قبلاً دچار سقط یا زایمان زودرس شده اید و یا اگر به خاطر جفت سرراهی(حالتی که جفت، تمام یا قسمتی از گردن رحم را می پوشاند) دچار خونریزی شده اید، توصیه میشود که در دوران بارداری از مقاربت پرهیز کنید .بزرگی شکم یا دردناکی پستانها هم ممکن است مشکل ساز شود . وضعیتهای مختلف قرارگیری را امتحان کنید تا بتوانید وضعیت راحت و آسوده ای را برای مقاربت پیدا کنید. مقاربت دهانی یا استمنای دو طرفه، روشهای دیگری هستند که می توان از آنها استفاده کرد. هر دو زوج ممکن است به خاطر بارداری دچار کاهش میل جنسی شوند. این امر کاملاً طبیعی است. سعی کنید که حتماً با همسرتان بی پرده درباره احساسات و نیازهای خود صحبت کنید.

 

  Comments ()
Recent Posts تخمدان (Ovary) حرکت جنین ارتباط کاهش وزن شدید و بروز نازائی در زنان و دختران سندرم پیش از قاعدگی زنان در سنین خاص باید اسیدفولیک بیشتری مصرف کنند لزوم توجه به کاهش وزن در زنان یائسه زنان چاق در زمان زایمان بیشتر در معرض خطر قرار دارند جدیدترین نتایج تحقیقات دانشمندان در مورد مصرف قرصهای ضدبارداری سرد مزاجی بانوان علل سرد مزاجی جنسی زنان.
My Tags  
My Friends   باشگاه مدیران و متخصصان My Pardis