دکتر نرگس ظهرابی
Contact me
My Profile
Blog Author(s) دکتر نرگس ظهرابی
Previous Months Home Archive آذر ۸٩ آبان ۸٩ تیر ۸٩ اردیبهشت ۸٩ بهمن ۸۸ آذر ۸۸ آبان ۸۸ خرداد ۸۸ دی ۸٧ آبان ۸٧ خرداد ۸٧ دی ۸٦ اردیبهشت ۸٦ اردیبهشت ۸٥ اسفند ۸٤ امرداد ۸٤ بهمن ۸۳ امرداد ۸۳ دی ۸٢ خرداد ۸٢ دی ۸۱ آبان ۸۱ تیر ۸۱ دی ۸٠ شهریور ۸٠ تیر ۸٠ خرداد ۸٠ اردیبهشت ۸٠ فروردین ۸٠ اسفند ٧٩ بهمن ٧٩ دی ٧٩ More ...
      دکتر نرگس ظهرابی متخصص زنان و زایمان ()
ارتباط کاهش وزن شدید و بروز نازائی در زنان و دختران by: دکتر نرگس ظهرابی
کاهش وزن شدید به همراه کاهش چربی های بدن در دختران و زنان باعث ناباروری و نازایی آنها می شود.

 به نقل از خبرگزاری آلمان، به گفته متخصصان زنان اتحادیه متخصصان زنان آلمان (bvf) بسیاری از دختران و زنان مبتلا به عارضه بولیمیا و بی اشتهایی عصبی و لاغری بیمار گونه که به خاطر لاغر شدن دچار اختلالات غذایی طولانی مدت شده اند، مبتلا به عارضه آمنوره می شوند.

بنابراین گزارش، در زنانی که بافت چربی بدنشان کمتر از یک میزانی شود، میزان تولید هورمون ها در بدنشان کاهش می یابد.

بر اساس این گزارش، کم غذایی و سوء تغذیه بدن را به حالت اورژانسی می اندازد و باعث می شود ذخایر ضروری بدن که برای حفظ خود به آن نیاز دارد استفاده شوند، در چنین حالتی بارداری سلامت مادر و جنین را به شدت به خطر می اندازد و به همین دلیل بدن به طور خودکار مانع از وقوع آن می شود.

این گزارش حاکیست، متخصصان تاکید کردند، حتی بعد از درمان موفقیت آمیز این افراد، نازایی آنها سالهای طولانی باقی می ماند.

یادآور می شود، بولیمیا یک اختلال ذهنی است که دختران و زنان جوان را گرفتار می کند و با رژیم های غذایی شدید و روزه گرفتن همراه است، افراد مبتلا به این عارضه به دلیل تصور چاق بودن و بد بودن وضعیت ظاهری مانند افراد مبتلا به بی اشتهایی عصبی غذا نمی خورند و وزن آنها 15 درصد کمتر از حد طبیعی و نرمال قرار دارد و شاخص توده بدنی آنها Bmi زیر 5/17 است.
  Comments ()
Recent Posts تخمدان (Ovary) حرکت جنین ارتباط کاهش وزن شدید و بروز نازائی در زنان و دختران سندرم پیش از قاعدگی زنان در سنین خاص باید اسیدفولیک بیشتری مصرف کنند لزوم توجه به کاهش وزن در زنان یائسه زنان چاق در زمان زایمان بیشتر در معرض خطر قرار دارند جدیدترین نتایج تحقیقات دانشمندان در مورد مصرف قرصهای ضدبارداری سرد مزاجی بانوان علل سرد مزاجی جنسی زنان.
My Tags  
My Friends   باشگاه مدیران و متخصصان My Pardis