دکتر نرگس ظهرابی
Contact me
My Profile
Blog Author(s) دکتر نرگس ظهرابی
Previous Months Home Archive آذر ۸٩ آبان ۸٩ تیر ۸٩ اردیبهشت ۸٩ بهمن ۸۸ آذر ۸۸ آبان ۸۸ خرداد ۸۸ دی ۸٧ آبان ۸٧ خرداد ۸٧ دی ۸٦ اردیبهشت ۸٦ اردیبهشت ۸٥ اسفند ۸٤ امرداد ۸٤ بهمن ۸۳ امرداد ۸۳ دی ۸٢ خرداد ۸٢ دی ۸۱ آبان ۸۱ تیر ۸۱ دی ۸٠ شهریور ۸٠ تیر ۸٠ خرداد ۸٠ اردیبهشت ۸٠ فروردین ۸٠ اسفند ٧٩ بهمن ٧٩ دی ٧٩ More ...
      دکتر نرگس ظهرابی متخصص زنان و زایمان ()
زنانی که بیش از اندازه دچار اضافه وزن هستند by: دکتر نرگس ظهرابی

زنانی که بیش از اندازه دچار اضافه وزن هستند تقریبا هر روز در مورد ظاهر خود احساس خجالت می‌کنند.


دانشمندان با انجام مطالعه روی 2 هزار و 257 نفر که تقریبا هزار و 500 نفر از آن‌ها دچار اضافه وزن بودند متوجه شدند زنان چاق تقریبا هر روز دچار ناراحتی‌های روحی می‌شوند و نسبت به وضعیت خود احساسات منفی پیدا می‌کنند.


این زنان معمولا در هنگام نگاه کردن در آینه، دیدار دوستان قدیمی، هنگام خرید لباس و هنگام آماده شدن برای رفتن به مهمانی نسبت از وضعیت ظاهر خود ابراز نارضایتی می‌کنند.


کاریل ریچاردز سخنگوی گروه Slimming World که برای کاهش وزن افراد چاق تلاش می‌کند در این باره گفت: تلاش مداوم برای کاهش وزن و نتیجه نگرفتن در این مورد باعث بروز بحران اعتماد به نفس در زنان چاق می‌شود و به این ترتیب آن‌ها معمولا هر روز احساس خجالت و حتی حقارت می‌کنند.


تقریبا دو سوم مردم انگلستان دچار اضافه وزن هستند و بر اساس تحقیقات انجام شده درصد زیادی از آن‌ها در یک چرخه خجالت، ترس و نگرانی و مشکلات روحی به سر می‌برند.


در این تحقیقات هم‌چنین مشخص شد مردان معمولا در توصیف روحیه خود در هر روز پاسخ‌های مثبت‌تری مانند شاد و با هیجان می‌دهند. اما آن‌ها هم تقریبا در 40 درصد موارد از اضافه وزن خود ناراضی هستند. اما وضعیت در بین زنان بسیار بدتر از این است و درصد زیادی از آن‌ها تقریبا هر روز به یاد وزن اضافه خود می‌افتند.
دکتر ریچارد معتقد است برای کمک به این زنان راه‌های زیادی هست. شاید اگر این افراد بتوانند با یکدیگر ارتباط بیش‌تری داشته باشند و یک گروه دوستانه تشکیل بدهند انگیزه بهتری برای کاهش وزن و تغییر شیوه زندگی خود داشته باشند.

 

  Comments ()
Recent Posts تخمدان (Ovary) حرکت جنین ارتباط کاهش وزن شدید و بروز نازائی در زنان و دختران سندرم پیش از قاعدگی زنان در سنین خاص باید اسیدفولیک بیشتری مصرف کنند لزوم توجه به کاهش وزن در زنان یائسه زنان چاق در زمان زایمان بیشتر در معرض خطر قرار دارند جدیدترین نتایج تحقیقات دانشمندان در مورد مصرف قرصهای ضدبارداری سرد مزاجی بانوان علل سرد مزاجی جنسی زنان.
My Tags  
My Friends   باشگاه مدیران و متخصصان My Pardis